Haberler

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi, 8-10 Ocak 2020, İzmir

ESİAD tarafından Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ortaklığı ve Yaşar Üniversitesi işbirliğinde sürdürülmekte olan “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında “Sivil Toplum Kuruluşları Kapasite Geliştirme Eğitimi” ESİAD dernek merkezinde verilen eğitimlerle devam ediyor.

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi, 11-13 Aralık 2019, Denizli

“Daha Güçlü Sivil Toplum için Rota Ege Bölgesi” Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Eğitimi 11-13 Aralık 2019 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirildi. Denizli ilindeki sivil toplum kuruluşları stratejik planlama stratejik iletişim yönetimi ve proje yönetimi konularında eğitimlerden bilgi alıyor.

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi, 30 Ekim – 1 Kasım 2019, Afyonkarahisar

“Daha Güçlü Sivil Toplum için Rota Ege Bölgesi” Sivil Toplum Kapasite Geliştirme Eğitimi 30 Ekim – 1 Kasım 2019 tarihleri arasında Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Afyon ilindeki sivil toplum kuruluşları stratejik planlama stratejik iletişim yönetimi ve proje yönetimi konularından eğitmenlerden bilgi aldı.

STK Kapasite Geliştirme Eğitimi, 16-18 Ekim 2019, Muğla

ESİAD tarafından Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ortaklığı ve Yaşar Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi kapsamında gerçekleştirilen ilk kapasite geliştirme eğitimine Muğla’da başladı. Projenin Muğla ayağının organizasyonuna Bodrum Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (BESİAD) ve Bodrum Belediyesi destek verdi. 16-18 Ekim 2019 tarihlerindeki eğitim programında STK temsilcileri “stratejik planlama” ve “proje döngüsü yönetimi” oturumlarına katılacaklar.

“Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” projesi açılış toplantısı İzmir’de gerçekleşti

Toplantının açılış töreninde konuşan ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Sivri, “STK’lar, yaşadıkları ülkenin toplumsal ve ekonomik yönden kalkınmasında etkili olarak, sivil toplum düzenine doğrudan katkıda bulunan, katılımcı demokrasinin oluşturulmasında ve sürdürülmesinde büyük öneme sahip kuruluşlardır. Bu düşünceden hareketle hayata geçirdiğimiz projemizde Ege Bölgesi’nde çoğulcu demokrasi için çok önemli gördüğümüz toplumsal değişim aktörlerinden sivil toplumun kapasitesinin geliştirilmesini hedeflemekteyiz. 15 ay sürecek projemizde, İzmir, Denizli, Muğla ve Afyonkarahisar’da STK’larla anketler yoluyla durum tespiti yaptık. Şimdi yönetsel ve finansal sürdürülebilirliği sağlayacak stratejik planlama ve proje döngüsü yönetimi eğitimleri vereceğiz. Eğitimlerin ilkini 2-4 Ekim’de Muğla’da gerçekleştireceğiz” dedi.

Ankara Ofisi Ege’ye hizmet edecek

Ankara İletişim ve Danışmanlık Ofisi açıldı

Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) tarafından Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği (DESİAD) ortaklığı ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile yürütülen “Daha Güçlü Sivil Toplum İçin Rota Ege Bölgesi” AB Projesi kapsamında ESİAD Ankara Danışmanlık ve İletişim Ofisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Detaylar